ÜYE GİRİŞİ

   
Giriş Yap

S.S.S.

Skip Navigation Links

Neden alcuzaktanegitim.com'u tercih etmeliyim?

İlköğretim 1. sınıftan 12. sınıfa kadar Türkiye’nin 81 ilinde evimdekiders.com, öğrencilerinin evlerinden derslere katılarak yollarda zaman kaybetmelerini engelliyor,  trafik sorunu ve riski ile karşılaşmadan eğitim almalarını sağlıyor. alcuzaktanegitim.com her seviyede, okullarda uygulanan müfredat programını  sunmasının yanında öğrencilerini uzman öğretmen kadrosu ile SBS, LYS  ve KPSS sınavlarına hazırlıyor.

alcuzaktanegitim.com'da dersler nasıl anlatılır?

alcuzaktanegitim.com'da dersler internet üzerinden canlı olarak anlatılır. Öğretmen, ders anlatırken görsel ve işitsel malzemelerden en üst seviyede yararlanır. Geleneksel sınıflarda yapılan eğitim ve öğretimde öğretmenlerin ders anlatırken yararlanabilecekleri malzemeler sınırlıyken, alcuzaktanegitim.com'da  canlı dersler, videolar, animasyonlar, canlı konuklar ve zengin powerpoint sunumları  ile zenginleştirilir ve öğrencilerin ilgisini çekecek hale getirilir. En iyi öğrenme yaşayarak gerçekleştiği için bu yolla öğrenilen bilgiler kalıcı olur.

Canlı derslerin zamanı ile ilgili planlamanıza nasıl ulaşabilirim?

alcuzaktanegitim.com anasayfasında yer alan   'Takvim' bölümünü tıklayarak, gün içerisinde yapılacak tüm dersleri görebilir, önceki ya da sonraki günlere ait dersleri sağ üst köşede bulunan bölümü tıklayarak ulaşabilirsiniz.

alcuzaktanegitim.com'da İngilizce dersleri seviyelere uygun mu yapılmaktadır?

  İngilizce canlı derslerimiz 4. Sınıftan 11. Sınıfa kadar olan öğrenci grubumuzu kapsamaktadır. Ayrıca başlangıç, orta ve ileri düzeyde İngilizce kur programlarımız  hem öğrencilerimize hemde öğrenci olmayıp ingilizce öğrenmek isteyen herkese açıktır. Londra da bulunan merkezimizden yabancı öğretmenlerle canlı dersler yapılmakta öğrencilerimizin hem teorik hemde konuşma dilini öğrenmesi sağlanmaktadır.

alcuzaktanegitim.com'da derslerin dışında yapılan akademik çalışmalar var mı?

 Eğitim ve öğretimin bir bütün olduğuna inanan alcuzaktanegitim.com öğretmenleri, öğrencilerine sadece akademik olarak canlı dersler sunmakla kalmaz dersleri destekleyen, öğrencilerde  merak uyandıran onları araştırmaya ve bilime sevkeden konularda yapılmış  olan çalışmaları da öğrencileri ile paylaşır.

Öğrenciler, alcuzaktanegitim.com'un sunduğu sınırsız dosya paylaşımı ile bir yandan genel kültürlerini zenginleştiriken diğer yandan zamanı verimli kullanmayı öğrenirler. Ayrıca öğrencilerin fen bilgisi, fizik, kimya derslerinde öğrendikleri konuları daha iyi anlayabilmeleri için uygulamalı olarak yapılan "Deneyelim Öğrenelim" isimli deney dersleride programlanmaktadır.
 

 

alcuzaktanegitim.com'da görev alan öğretmenleriniz hakkında bilgi edinebilir miyim?

Tüm dünyada değişen ve sürekli gelişen teknoloji ile birlikte, eğitim-öğretimde duyulan ihtiyaçları karşılayan alcuzaktanegitim.com'da uzman eğitimci kadromuz;
 
         - Alan bilgisi güçlü
         - Öğretmenliği seven ve bunu öğrencisine hissettirebilen,        
         - Ders anlatırken öğrencilerde merak ve coşku uyandırabilen,          
         - Türkçeyi doğru kullanan,          
         - Öğrenciler ile doğru iletişim kurabilen,          
         - Pozitif enerjisi olan, gülümsemeyi seven,          
         - Derslerinde teknolojiyi çok iyi kullanabilen öğretmenlerden oluşmaktadır.
 
Hedefe yönelik çalışan alcuzaktanegitim.com öğretmeni, başarıya odaklanarak, öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimlerini her zaman destekleyerek motivasyonlarını yüksek tutar. İnanmanın, başarmanın yüzde ellisini oluşturduğunu bilir ve en önemli amacı öğrencilerini akademik seviyeleri hangi düzeyde olursa olsun en iyi basamağa çıkarmaktır.
 
Öğretmenlerimizi bireysel olarak  tanımak ve bilgi edinmek istiyorsanız, anasayfanın sol alt köşesindeki “Eğitmenlerimiz” bölümünü tıklayınız.
 
Öğrenim Yönetim Sistemi'ne bağlanarak buradaki mesajlaşma sistemi sayesinde öğretmenlere e-posta gönderir gibi mesaj bırakabilirsiniz. Ayrıca öğretmenlerle canlı derslerde  karşılıklı sesli ve görüntülü olarak iletişime geçme imkânı mevcuttur.

İzleyemediğim ya da tekrar etme gereksinimi duyduğum derslere nasıl ulaşabilirim?

Anasayfadan videolar bölümüne girerek arşivdeki tüm dersleri izleyebilirsiniz. Derslerin tamamı video olarak kayıt altına alınmaktadır. Gerektiğinde tekrar etme ya da okul sınavlarınıza hazırlanmak için de aktif olarak programı 7/24 saat kullanabilirsiniz. 

Programı izlemek için ileri düzeyde bilgisayar bilgisi gerekli midir?

 Hayır, gerekli değildir. İnterneti günlük yaşamında kullanabilenler, mevcut programı rahatlıkla takip edebilirler.

Verilen derslerin listesine nereden ulaşabilirim?

 Verilen derslerin programına eğitim takviminden ulaşabilirsiniz.

Derslere nasıl girebilirim ?

alcuzaktanegitim.com ana sayfasındaki “ Takvim “ bölümünden ilgilendiğiniz ders saati geldiğinde karşısında çıkacak “ Giriş “ bölümüne tıklayarak derse katılabilirsiniz.

Video’ları neden izleyemiyorum ?

Videoları izleyememe sebebiniz muhtemelen bilgisayarınızda Microsoft Silverlight programının yüklü olmamasından kaynaklı olabilir.


Son Ders Videoları

HABER BÜLTENİ

  Gönder

Video Arama

  • Arama Yap

(0232) 489 88 40

www.alcuzaktanegitim.com web sitesinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları
ALC Yay. Özel. Eğt. Hizm. Paz. Mat. İnş. Gıda Tur. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ne ait olup izinsiz olarak kopyalanması,çoğaltılması ve kullanılması yasaktır.

iletisim   Kullanım ve Hizmet Şartları   Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Yazılım By Park Yazılım