ÜYE GİRİŞİ

   
Giriş Yap

PDR

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Çocuk Psikolojisi

Evimdeki Ders Rehberliğin birinci işlevi bireyin kendini tanımasına yardımcı olmaktır. Bu nedenle her hafta yapılan rehberlik ders saatlerinde öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına yönelik bir program uygulanmaktadır. Kendini bilen kişi aynı zamanda neyi nekadar yapabileceğinide bilir ve bu doğrultuda hedefler koyar. Evimdeki Ders rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizin bu hedeflere ulaşabilmeleri için yönlendirme yaparlar.

Evimdeki Ders Rehberliğin ikinci amacı öğrenciye, çevresindeki fırsatları tanıtmaktır. Bunlar öğrencilerin yetenek ve ilgilerine uygun okullar, programlar ve meslekler hakkında aydınlatma, görgü ve disiplin kuralları hakkında açıklamalar gibi faaliyetlerdir.

Evimdeki Ders Rehberliğin en önemli işlevi bireyin kendisi ve çevresi hakkında edindiği bilgileri özümsemesine doğru, sağlıklı tercihler yapabilen kişi olmasına yardımcı olmaktır. Rehberliğin diğer bir işlevi de psikolojik danışma işlevidir. Evimdeki Dersde öğrencilerimize bireysel yada sınıf ortamlarında psikolojik destek verilmekte ve takipleri yapılmaktadır.

Evimdeki Ders, veli-öğrenci-okul iletişiminin çok iyi olabilmesi için haftada 3 gün veli eğitimine yer verilmiştir. Veliler çocukları ile ilgili karşılaştıkları yada karşılaşabilecekleri sorunları rehber uzmanlarımız ile görüşme fırsatı bulmuşlar ve bilgilendirilmişlerdir.

İnsan kendini geliştirme çabasını sürdürürken önemli yada önemsiz, bilinçli yada farkında olmadan bir takım tercihler yapmakta, kararlar almaktadır. Kişilerin karar verirken daha çok bilinçli ve daha az gelişigüzel davranmasına, dış baskılardan ve iç çatışmalardan arınık olmasına yardımcı olmak rehberliğin en önemli amacıdır. Bireyin küçük ve önemsiz gibi görünen kararlarında bile mümkün olduğu kadar zengin ve doğru bilgiye dayanmasına, iç çatışmalardan haberli olmasına, göremediği seçenekleri görmesine ve giderek sorunlarını kendi başına çözebilen bir kişi haline gelmesine yardım etmek Evimdeki Dersde rehberliğin başlıca hedefini oluşturmaktadır.


Son Ders Videoları

HABER BÜLTENİ

  Gönder

Video Arama

  • Arama Yap

(0232) 489 88 40

www.alcuzaktanegitim.com web sitesinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları
ALC Yay. Özel. Eğt. Hizm. Paz. Mat. İnş. Gıda Tur. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ne ait olup izinsiz olarak kopyalanması,çoğaltılması ve kullanılması yasaktır.

iletisim   Kullanım ve Hizmet Şartları   Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Yazılım By Park Yazılım